nke logo white

Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Az Apertus Nonprofit Kft. célja, hogy közszolgálati alapon, nyereségérdekeltség nélkül, magas szakmai színvonalon támogassa a közszolgálati továbbképzési rendszer – elsősorban informatikai – fejlesztését és működtetését, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közszolgálati továbbképzéseinek megszervezését és fejlesztését.

Ugrás

A jövő virtuális osztálytermeinek fejlesztéséhez keresünk agilis csapatainkba senior frontend fejlesztőt.

Az Apertus Kft IT részlege a magyarországi 100.000 tisztviselői továbbképzési rendszerének és minden hozzá kötődő szoftver fejlesztésének egyedüli felelőse. A rendszer fejlesztése 2013-ban indult, a mostani projekt 2016 nyara óta zajlik, és még 2 évnyi feladat áll a csapat előtt. Az online továbbképzési rendszer fejlesztéséhez nemzetközi vezető megoldásokat honosítunk. Pl. a virtuális osztályterem részeként létezik már élő stream alapú oktatás, tutorált gyakorlat (online segédkező tanárral), illetve még hasonló komponensekből felépített, több fél éves online képzések (kvázi online egyetem).

Mivel a rendszer nagy része teljesen újonnan jön létre, lehetőségünk van a legmodernebb technológiákat szabadon használni (Java 8, Angular 5). A munkánk során színtiszta agilis metodológiát használunk, 2017 januárja óta fix team-ekkel, az IT teljes létszáma 70 fő.

Jelenleg erősebbek vagyunk backend oldalon, ezért szeretnénk, ha a frontend mindig párhuzamosan tudna vele haladni, ezért az alábbi pozícióba toborzunk:

Senior frontend fejlesztő

Feladata a UX/UI designertől kapott prototípusból a nagyon sok felületi elemből álló tanulói oldalak, valamint az ugyancsak összetett adminisztrációs oldalak felépítése, és a rest api interfaceken keresztül a backend oldallal való kommunikáció felépítése. Projektjeink jellemzően 2-6 hónaposak, a csapataink létszáma 5-6 fő fejlesztő (2 frontend - 3 backend), illetve 1 automatizált tesztelő. A kódok élesítése előtt kötelező code review van, mindenki a mentoráltja kódját nézi át. Nálunk mindenkinél elvárás a folyamatos önfejlesztés, amit a csapatok közti fórum (úgynevezett technológiánkénti improvement community) is támogat.

Feladatok:

  • Angular5 frontend fejlesztés
  • Az alkalmazás moduláris felépítésének tervezése
  • Mentorálás (a tudásban következő szinten állók támogatása)
  • Code review
  • Devops feladatok
  • Heti élesítések támogatása

Elvárások:

Az ideális jelölt elvégzett egy egyetemet vagy főiskolát, 3-5 évet már eltöltött fejlesztőként csapatmunkában, valamint önállóan is fejlesztett már komplex frontendet. (PHP-s, JS-es alapok megfelelnek, ha a jelölt nyitott az Angular technológia elsajátítására) Egy senior fejlesztőtől elvárjuk a folyamatos fejlődés igényét, ismerje az új technológiai trendeket, de tudja az alkalmazhatóságának előnyeit, határait is.

  • Felsőfokú végzettség
  • Legalább 3-5 éves fejlesztői tapasztalat

Amit kínálunk:

Olyan munkatársat szeretnénk, aki számára fontos, hogy nálunk a piaci átlagnál magasabb elvárásoknak kell megfelelnie (hiszen egy teljes ágazat felé szállítunk és nemzeti szintű elvárásoknak kell megfelelnünk), cserébe hosszú távú, biztos szakmai karriert, családias hangulatú, fejlődésre koncentráló cégkultúrát ajánlunk.

  • Szakmai mentoring rendszer, képzések és továbbképzések;
  • Segítőkész munkatársak;
  • Folyamatos on-site agile coach támogatás, képzés;
  • Stabil megrendelői háttér, biztos munkahely;
  • Széles szakmai spektrum, vezető technológiák.
  • Pörgős, motivált csapat;
  • Fiatalos légkör, multi felszereltségű munkakörnyezet;
  • Vonzó juttatási rendszer: tudás-követő fizetések, cafeteria, BKK bérlet, fejlesztői notebookok, dupla monitorok, telefon, családbarát szoba gyermek megőrzéssel;
  • Elköteleződés az üzleti értékre optimalizált agilis fejlesztés irányába, a felső vezetés aktív támogatásával;
  • A fejlesztett termékek azonnali éles felhasználása;
  • Munkaidőhöz való rugalmas hozzáállás.
  • Ha még többet szeretnél tudni rólunk, kattints ide!

Általunk használt technológiák és eszközök teljes tára:

  • Angular2 - Angular5 (kis arányban: React, nodeJS)
  • Webes technológiák: Angular, NPM, Yarn, SCSS, Bootstrap, webpack
  • JAVA 8 - Spring Boot; Spring Data, Spring REST, Spring MVC
  • Egyéb JAVA technológiák: Hibernate, FasterXML, ThymeLeaf, iText
  •  PHP 7.1 verzió, Laravel 5.5 verzió
  • Adatbázisok: MySQL 5.5 verzió, MongoDB
  • Tesztelés: Junit, Mockito, Testlink, Selenium, Redwood
  • Fejlesztőeszközök: IntelliJ IDEA, WebStorm
  • Kommunikáció: Slack
  • Ticketing, Backlog: Redmine, TFS
  • Virtualizáció: Docker, Docker Swarm
  • Webes technológiák: Angular2, NPM, Yarn, SCSS, Bootstrap, webpack
  • Build: Maven, gradle
  • Verzióköketés: Gitlab
  • Dokumentáció: Confluence
  • UIX, UI: AxureEP
  • Kódelemzés: SonarQube
  • Kódreview: IDEA
  • CI: GitLab-CI, Jenkins
  • Search: ElasticSearch

Munkavégzés helye: Budapest XI. Mohai út

Munkaidő: főállás

Munkába állás kezdete: felmondási időhöz igazítva

allas@apertus.uni-nke.hu email címen magyar nyelvű önéletrajzzal / Linkedin profillal, vagy kattints az alábbi gombra.

Megköszönjük, ha egy nagyon rövid motivációs levelet is fogalmaz a jelentkező e-mail szövegébe, a következő kérdésekre adott válaszokkal:

  1. Mi az erőssége a szoftverfejlesztésen belül, milyen területen volt a legeredményesebb?
  2. Hova szeretne fejlődni informatikán belül?
  3. Mi az, ami igazán motiválja?