nke logo white

Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Az Apertus Nonprofit Kft. célja, hogy közszolgálati alapon, nyereségérdekeltség nélkül, magas szakmai színvonalon támogassa a közszolgálati továbbképzési rendszer – elsősorban informatikai – fejlesztését és működtetését, valamint a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közszolgálati továbbképzéseinek megszervezését és fejlesztését.

Ugrás

Az Apertus Kft IT részlege a magyarországi 100.000 tisztviselői továbbképzési rendszerének és minden hozzá kötődő szoftver fejlesztésének egyedüli felelőse. A termékeink - közte a jövő virtuális osztálytermeinek - fejlesztésében számunkra elengedhetetlen a kiváló minőség szállítása, ezért az alábbi pozícióba toborzunk:

Junior automatizált tesztelő

A kiválasztott munkatárs az első 3-6 hónap alatt folyamatos teszteset tervezői, automatizált tesztelői és agilis módszertani képzésben részesül, amit a gyakorlatban, saját csapatánál, azonnal használni is kell.

A tananyag tartalma:

  • Automatizált tesztek írása különféle technológiákkal
  • Tesztesetek tervezése tesztmenedzsment eszközökkel
  • Behavior-driver development felépítése
  • Adatgenerálás
  • Hibabejelentés
  • Nem funkcionális tesztelési alapok

Az automatizált tesztelési munka során általunk használt és a képzés során tanult technológiák:

  • Selenium, Protractor
  • Cucumber
  • Serenity
  • TestLink
  • MySQL
  • (JUnit, Mockito)
  • JIRA, Confluence
  • (SOAP UI, JMeter)

Belevágok a képzésbe

Az Automatizált tesztelő feladata a szoftver funkcionális leírása, azaz a user story-k elfogadási kritériumai alapján teszteset terv elkészítése, majd a csapat fejlesztői által elkészített funkciókra felületi és unit tesztek készítése, programozása, majd futtatása.

Feladatok:

  • Teszteset tervezés
  • Automatizált teszt fejlesztés
  • Tesztek futtatása, tesztjegyzőkönyv generálás
  • Heti élesítések támogatása

Elvárások:

Az ideális jelölt elvégzett egy egyetemet vagy főiskolát, és rendelkezik programozói alap képességekkel, azaz legalább 1 éve már próbálkozik fejlesztéssel. A jelölttől elvárjuk a folyamatos fejlődés igényét.

  • Alap programozói tudás
  • Folyamatos fejlődési igény
  • Felsőfokú végzettség előny

Amit kínálunk:

Olyan munkatársat szeretnénk, aki számára fontos a minőség és az egységes rendszerek, hiszen egy teljes ágazat felé szállítunk és nemzeti szintű elvárásoknak kell megfelelnünk, cserébe hosszú távú, biztos szakmai karriert, családias hangulatú, fejlődésre koncentráló cégkultúrát ajánlunk.

  • Szakmai mentoring rendszer, képzések és továbbképzések;
  • Segítőkész munkatársak;
  • Folyamatos on-site agile coach támogatás, képzés;
  • Stabil megrendelői háttér, biztos munkahely;
  • Széles szakmai spektrum, vezető technológiák.
  • Pörgős, motivált csapat;
  • Fiatalos légkör, multi felszereltségű munkakörnyezet;
  • Vonzó juttatási rendszer: tudás-követő fizetések, cafeteria, BKK bérlet, fejlesztői notebookok, dupla monitorok, telefon, családbarát szoba gyermek megőrzéssel;
  • Elköteleződés az üzleti értékre optimalizált agilis fejlesztés irányába, a felső vezetés aktív támogatásával;
  • A fejlesztett termékek azonnali éles felhasználása;
  • Munkaidőhöz való rugalmas hozzáállás.
  • Ha még többet szeretnél tudni rólunk, kattints ide!

Munkavégzés helye: Budapest XI. Mohai út

Munkaidő: főállás

Munkába állás kezdete: április eleje

Küldd el magyar nyelvű önéletrajzod/Linkedin profilod linked az allas@apertus.uni-nke.hu e-mail címre, vagy kattints az alábbi gombra.

Megköszönjük, ha egy nagyon rövid motivációs levelet is fogalmazol a jelentkező e-mail szövegébe, a következő kérdésekre adott válaszokkal:

  1. Milyen erősséged van, amit a tesztelés, minőségbiztosítás során alkalmazni tudsz?
  2. Mi az, ami igazán érdekel, motivál az informatikán belül?
  3. Miben szeretnél fejlődni?
  4. A szakmai életedből kérlek, sorolj fel 3 bukást, ami nagy hatással volt rád, és azt is írd le, hogy mit tanultál belőlük.